sobota, 18 lipca 2015

Oryginalność? To nie dla mnie!?

Hej!
Dziś o oryginalności, czyli post z przemyśleniami, czy jest ważna i ogólnie, zapraszam do dalszej części.


Co to jest oryginalność?
Oryginalność to niepowtarzalność, wyjątkowość, to własne pomysły, to wszystko co się wyróżnia, co jest inne i nie skopiowane.

Po co być oryginalnym?
Dlaczego, mam być oryginalna jeśli mogę skopiować coś od kogoś i się nie wysilać? Bycie niepowtarzalnym jest szczególnie ważne, gdy chcesz osiągnąć sukces, a o tym marzy chyba każdy z nas.

To ty skopiowałaś mnie, a nie ja ciebie!
Po co robić coś co już było? Nie masz pomysłów? Zwolnij, zmień tempo, wyluzuj.  Każdemu może zdarzyć się brak pomysłów, ja też miałam w życiu taki moment, kiedy uznałam, że nie wiem co wstawiać na bloga, (gdyż drugiego jeszcze nie było) przez około miesiąc nie wstawiałam postów, ale było warto, po tej przerwie widzę jak pomysły dosłownie wpadają mi do głowy i nie mam z tym problemów.Jak pobudzić kreatywność?
Zadałeś/aś sobie kiedyś pytanie, jak zrobić tak by mieć głowę przepełnioną pomysłami? Jest na to kilka dobrych sposobów, jeśli będziecie chcieli napiszę o tym w następną sobotę :)

Ona może, a ja nie.
Wyobraźcie sobie sytuację masz przyjaciółkę, która również prowadzi bloga, jej pomysły zawsze są bardzo oryginalne, świetnie się sprawdzają i dużo ludzi czyta jej bloga... Twoje pomysły są przeciętne i czyta cię dosłownie kilka osób. Co w tej sytuacji zrobisz? Pójdziesz po radę do przyjaciółki czy będziesz zazdrosna? Będziesz chciała być lepsza od niej? Odpowiedzi napiszcie mi w komentarzach.

Moje obserwacje.
Ostatnio zauważyłam, że wiele z was robi te same rzeczy, nie nie nie chodzi tu o stylizacje, a o współpracę, by osoby wam klikały robicie konkursy, by napisać cenę w komentarzu, nie mówię, że to jest złe, ale u wszystkich? Nie chce teraz generalizować, ale jeśli współpracujesz z jakąś firmą i robisz takiego rodzaju konkursy to się zastanów. Jak na taki pomysł wpadłaś? Sama czy może z innego bloga? A może nie współpracujesz z żadną firmą? Z chęcią poczytam wasze komentarze.


To koniec tego posta, mam nadzieję, że wam się spodobał, oczywiście zapraszam was do komentowania i obserwowania tego jaki i drugiego bloga Naciowe Fotografie więc to tyle, do poniedziałku!

7 komentarzy:

 1. Ja mam małego fioła na punkcie bycia oryginalnym nie wyobrażam sobie kopiowac cudze posty i publikować je na moim blogu!
  ♥Different Diamond♥ <-- klik
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem zdarzają się dni,w których ciężko jest wymyślić jakiś kreatywny post,ale ie oznacza to,że trzeba od razu kopiować pomysł od kogoś innego. Fajnie jeśli czyjś post jest inspiracją ale nie kopią. Co do tych "współprac" to te wpisywanie cen w komentarzach itp.jest już trochę denerwujące. Bardzo fajnie,że napisałaś ten post.Pozdrawiam cieplutko i w wolnej chwili zapraszam www.pomyslowa-wiki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem też mam małą blokadę twórczą, ale przerwy z blogowaniem nie mogłabym przeżyc, gdyż stało się to nieodłączną częścią mojego życia.


  Pozdrawiam cieplutko, Karolina! : )
  Zapraszam na mojego bloga, każde wejście, komentarz,obserwacja, czy inna aktywność sprawiają mi wiele radości, oraz znaczą bardzo dużo :) carolinecupcakecc.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawie piszesz, znam takiego chłopaka, który próbuje być na siłę oryginalny i przez to nikt go za bardzo nie lubi, oczywiście obserwuję, pozdrawiam: http://damakierek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz jestem na twoim blogu i od razu mówię, że mi się podoba i zostaję na dłużej :)
  Pomysł na posta też świetny :)

  http://aniamojepasje.blogspot.com/
  http://asadlo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz rację, lepiej w ogóle nie wstawiać postów niż kopiować pomysły innych osób. ;)

  care-no-more.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. jak się nie ma na siebie pomysłu, to lepiej wgl nie zaczynać!
  dorey-doorey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

♥ Dziękuję za każdy komentarz ♥
♥ Napisz coś wartościowego ♥
♥ Nie ma nic złego w krytyce, o ile jest konstruktywna ♥
♥ Nie komentuj samych zdjęć, pamiętaj że oprócz nich jest też tekst ♥
♥ Każdy obserwator ma miejsce w moim serduszku ♥