profesjonalny makijaż permanentny brwi
Moda i uroda

Makijaż permanentny brwi

Perfekcyjny wygląd jest obecnie domeną wielu kobiet. I to właśnie my dążymy do tego, aby sobie pozwolić na luksus odwiedzania kosmetyczki. Do dyspozycji są najróżniejsze metody, które pozwolą uzyskać konkretny look. Jedną z nich jest makijaż permanentny brwi, którego ogromnym plusem jest to, że utrzymuje się znacznie dłużej niż zwykła henna. To znakomita opcja, jeżeli nie ma się wyraźnego konturu brwi, lub gdy włoski są bardzo jasne i ich nie widać, albo są widoczne luki. Wyjście naprzeciw wielu salonów kosmetycznych realizuje ten niezwykły zabieg, zatem dowiedzmy się jak to z tym makijażem jest.

Metody i koszty wykonania makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny to nic innego jak “lekki” tatuaż – barwnik wprowadzany jest do warstwy podstawnej naskórka, który z czasem całkowicie się złuszcza. Niemniej taki typ makijażu może utrzymać się od około 2 do 6 lat. Istnieją także konkretne sposoby jego wykonania przez wykwalifikowaną kosmetyczkę czyli linergistkę:

  • metoda cieniowania, dzięki której pod włoskami otrzymywany jest delikatny cień; polega na wstępnym narysowaniu kształtu brwi kredką, po czym wprowadzany jest pigment do skóry; efektem jet naturalny wygląd brwi, który nie jest zupełnie jednorodny; pozwala na podkreślenie kształtu i uzupełnienie ewentualnych braków;
  • metoda włoskowa (piórkowa) – pigment wprowadzany jest liniowo i dokładnie odwzorowuje naturalne włoski; można uzupełnić i zagęścić włoski w łuku brwiowym; rezultatem jest bardzo naturalny wygląd brwi, lecz zabiegowi temu należy się poddawać co ok. 7 miesięcy.
    Koszty są rozległe i sięgają średnio 500-800 złotych. Wszystko zależy od tego w jakim gabinecie będziemy wykonywać ten zabieg. Jest to spora inwestycja, która zwraca się w czasie i z pewnością jest wygodą, za którą warto tyle zapłacić.

Zalety makijażu permanentnego brwi

Jeżeli chcemy nadać brwiom określonego kształtu, podkreślić rysy twarzy, a także najzwyczajniej cieszyć się komfortem codziennego niemalowania brwi – to makijaż permanentny spisze się na medal. Obie metody sprawiają, że brwi wyglądają naturalnie, wobec czego nie będzie efektu sztucznych czarnych brwi, jak w przypadku pomalowania ich zwykłą kredką. Naturalny make-up podkreśla piękno, a taka technika kosmetyczna sprawdzi się także, kiedy często podróżujemy lub gdy brakuje czasu na regularne podejścia do lusterka. Poddając się konkretnej metodzie pamiętajmy o tym, że proces gojenia się brwi trwa ok. 3-4 tygodni i po tym czasie warto umówić się na uzupełnienie braków lub też przyciemnienie koloru. Następnie można już się cieszyć idealnymi brwiami każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *