piękne zęby - implanty
Moda i uroda

Zalety implantów zębowych

Nowoczesna implantologia należy do zdecydowanie najszybciej i najlepiej rozwijających się działów w zakresie stomatologii. Każdego roku przybywa pacjentów, którzy zdecydowali się skorzystać z tego typu zabiegów. Jakie są główne zalety implantów zębowych?

Osoby, które z jakiegoś powodu utraciły całkowicie lub częściowo własne uzębienie, mają szansę uzupełnić je poprzez zamocowanie w kości tytanowego wszczepu. Implanty zębów, bo o nich mowa, wywołują niekiedy strach i lęk, głównie z obawy przed bólem i skutkami ubocznymi. Nowoczesna implantologia to jednak dynamicznie rozwijająca się dziedzina, zatem stosowane obecnie metody, materiały czy sprzęt sprawiają, że bardzo poprawia się zarówno komfort pacjenta, jak i czas wykonania zabiegów oraz jego ostateczne efekty. Innowacyjne rozwiązania przyczyniają się więc do wzrostu zadowolenia, oraz braku występowania powikłań, dolegliwości bólowych czy traumy.

implant zęba

Zalety implantów

Trwałość implantów

Wymieniając zalety implantów zębowych, trzeba poruszyć kwestię ich trwałości. Na tyle mocno zrastają się one z kością, że pacjent po przejściu całego procesu leczenia może swobodnie mówić, jeść, gryźć czy przeżuwać pokarm, bez jakichkolwiek obaw o uszkodzenie nowych zębów. Bardzo istotne jest też to, że zabieg nie wywołuje negatywnych skutków w naturalnym uzębieniu. Wręcz przeciwnie – implanty zębów dbają o to, by pozostałe zęby były na odpowiednim miejscu, nie przesuwały się ani nie powodowały tym samym nieestetycznych i niekomfortowych wad zgryzu czy wymowy. Poza tym wpływają również na kształt i formę kości, która w przypadku braku obciążenia mogłaby powoli zanikać.

Estetyczny wygląd

Jeśli chodzi o najważniejsze zalety implantów, nie można pominąć kwestii związanych ze stroną wizualną. Estetyka jamy ustnej to jeden z głównych powodów wykonywania tego rodzaju zabiegów. Implanty zębów uzupełniają braki, idealnie dopasowując się do reszty posiadanych przez pacjenta zębów. Nowoczesna implantologia to szeroki wybór odnośnie ich koloru, poziomu jasności czy wielkości. Pacjent otrzymuje więc nowy ząb (jeden lub kilka), który wygląda dokładnie tak, jak naturalny. Nie ma zatem możliwości, by osoby trzecie odróżniły go od reszty.

Implanty zębów pozwalają poprawić wygląd i funkcjonowanie człowieka, podnosząc komfort jego życia. Dzięki temu wzrasta znacznie pewność siebie, samoakceptacja, zadowolenie, dobre samopoczucie i odwaga. Warto również dodać, że choć sam zabieg wymaga pewnych nakładów finansowych, to gdy weźmie się pod uwagę niezawodność i trwałość efektu, może okazać się, że w ostateczności implanty zębów są rozwiązaniem bardzo korzystnym i pozwalającym zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *